Strona główna > Elektronika dla każdego > Netbooki > bezpieczna baza skarbów

bezpieczna baza skarbów

bezpieczna baza skarbów

Cześć. Ostatnio się zorientowałem, że już nie ogarniam ile mamy w domu różnego typu biżuterii – zegarków, pierścionków, ile obrazów, monet, medali, porcelany i tak dalej. Dobrze byłoby to wszystko spisać, jakoś zarchiwizować na komputerze. Znacie do tego jakieś programy?

Yuri20

Posty: 26

 
Z tych które przetestowałem to najlepiej moim zdaniem do katalogowania majątku się nadaje sejfsoft, super program, dla każdego – firmy, osoby prywatnej, instytucji...Na portalu www.sejfsoft.pl jest wszystko na jego temat. Wszechstronny program a wcale dużo nie kosztuje.

RedEvil

Posty: 19

 
Powiem szczerze, że się zastanawiam też nad takim programem. Jest trochę tych kosztowności, a człowiek w sumie tak na codzień nawet sobie z tego nie zdaje sprawy, że parę dość drogich rzeczy ot tak sobie leży na widoku w salonie..

Riko64

Posty: 19

 
To pewnie bardziej w firmach, albo jakiś instytucjach się takie programy przydadzą niż do prywatnego użytku, przynajmniej ja to tak widzę. No chyba, że ktoś ma jakieś naprawdę duże kolekcje to wtedy co innego. Ja nie mam :P

szulmar

Posty: 19

 
W ogóle nie mam orientu na takie programy. Mój majątek to póki co radio, drukarka, laptop i komórka, więc tyle to spamiętam, nie muszę zapisywać :D

Liome5656

Posty: 23

 
Ja szukałem czegoś prostego i taniego, i tak trafiłem na stronę www.sejfsoft.pl. Ten program mi akurat odpowiada. Szybko się wpisuje info o przedmiotach, łatwo można dodawać fotki rzeczy. Pozytywnie.

Wu

Posty: 28

 
Od dłuższego czasu kolekcjonuję stare monety i zawsze sobie dopisuję na kartce kolejne egzemplarze. W komputerze jeszcze takiego spisu nie prowadziłem, ale mam zamiar się przerzucić na wersję elektroniczną ;) W końcu mamy XXI wiek ;)

BrumBrum2

Posty: 25

 
W sumie ciekawa sprawa z prowadzeniem takiego wykazu przedmiotów. Na pewno w przypadku większych kolekcji to potrzebna rzecz, ale jak ktoś ma parę wartościowych rzeczy na krzyż to chyba nie ma sensu się bawić w jakieś bazy danych, archiwa i tak dalej.

Boss

Posty: 20

 
Różne programy do takich katalogów miałem i najlepiej mi się korzysta z SEJFSOFT ze strony www.sejfsoft.pl. Mam to cały czas i nie narzekam. Cały mój dobytek wpisany w dużą bazę danych, łatwy dostęp, zdjęcia i opisy przedmiotów – przydatne urządzenie.

NaMber

Posty: 25

 
Może sprawdź sobie taki system jak SEJFSOFT ze strony www.sejfsoft.pl. Tania licencja na użytkowanie programu, możliwość dodawania szczegółowych opisów rzeczy i zdjęć. Generalnie – łatwe, miłe i przyjemne oprogramowanie.

Tajmniczy45

Posty: 12