pomoc dla startupów

pomoc dla startupów

Jakie macie zdanie o społecznościowych zbiórkach pieniędzy na ryzykowne projekty biznesowe?

pawel253

Posty: 3

 
Koszty wejścia niezbyt duże, a dzięki temu ryzyko się obniża. Pewnie bym zaryzykował, gdybym miał tylko pomysł na biznes ;)

Kitas

Posty: 9

 
Idea przekazywania akcji wśród znajomych w mediach społecznościowych ciekawa. Pewnie można to jeszcze mocniej rozszerzyć. Kiedy to ma się na poważnie rozkręcić?

ZPL33

Posty: 10

 
Jak startupstock.eu rejestruje spółkę akcyjną za właściciela startupu i przejmuje na siebie niezbędne formalności to chętnie bym w to wszedł, bo mam kilka ciekawych pomysłów. Poza tym spółka inaczej wygląda nawet w oczach potencjalnych klientów, więc jest wpływ na budowanie pozytywnego wizerunku. Nie mówię już o możliwościach zdobycia kapitału bez lichwiarskiego oprocentowania.

Hello98

Posty: 7

 
Aniołowie biznesu w Polsce to raczej nisza. Poza tym stosunkowo małe dofinansowanie i naprawdę dużo zabierają od młodego przedsiębiorcy. Trzeba się łączyć z nieznanymi ludźmi w spółki. Dziękuję, postoję :P

ym-9090

Posty: 7

 
Na razie średnio mi to wygląda. Przydałby się szerszy opis i wypunktowanie, jak to wszystko działa dla kompletnego laika. Mało startupów siedzi na co dzień w kwestiach inwestycyjnych i związanych z emisją akcji.

RedEvil

Posty: 16

 
Musiałem zwracać część funduszy unijnych, bo coś tam źle w rozliczeniach było. Po kilku latach zjawił się ewaluator i miałem problemy. Z tego powodu uważam, że nie ma w 100% bezpiecznych metod pozyskania kapitału. Zawsze ryzykujesz, ale o to przecież chodzi w biznesie. Jak siedzisz na tyłku to nic się nie uda.

andrew66

Posty: 10

 
Inwestuję od lat na GPW. Niby hossa na giełdzie, ale jakoś słabo u mnie w portfelu. Forex sobie dawno odpuściłem. Lokowanie funduszy w startupy uważam za niezły pomysł. Na razie jednak brakuje formuły, żeby móc inwestować, np. mniejszy kapitał. Z tego powodu z nadziejami obserwuję StartUp Stock. Prowadzi to człowiek, który gwarantuje działanie projektu własnym majątkiem. Jak będzie w praktyce to się pewnie jeszcze okaże.

labuh

Posty: 6