Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego

Co myślicie o standardach ochrony przeciwpożarowej w krajowych przedsiębiorstwach? W sumie jest niewiele dobrych opracowań z tej dziedziny. Jak to u was w ogóle wygląda?

Zdzichu

Posty: 5

 
Miałem nieprzyjemny incydent w fabryce i musieliśmy zmieniać z zespołem całą politykę bezpieczeństwa pożarowego. Konsultowaliśmy zmiany w firmie Prevent. Polecam ekipę, bo poszły szkolenia, dopasowanie sprzętu, dokumentacja, doradztwo na każdym etapie współpracy, zgodność prawna.

Bany07

Posty: 13

 
Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego obowiązkowo do zlecenia firmie wyspecjalizowanej. To jest dopiero podstawa, żeby pracowników uczyć o przepisach ppoż.

czerwien44

Posty: 17

 
Jestem producentem chemii budowlanej. Dużo czasu musiałem poświęcić na wyznaczenie obszarów zagrożenia, na zabezpieczenie produkcji, na wyznaczenie ścieżek ewakuacyjnych, na zakup sprzętu i sporo innych rzeczy. Wstępnie korzystałem z usług kilku doradców BHP z uprawnieniami PPOŻ, ale w końcu przerzuciłem się tylko na dedykowany pod usługi ppoż bhprevent.pl. Naprawdę mocna specjalizacja i nie mam żadnych błędnych parametrów. Jestem nawet po kilku kontrolach. Zero presji.

Gucio

Posty: 3

 
Jak chcesz mieć szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone w taki sposób, żeby wynieść coś praktycznego, a nie tylko odhaczyć w dokumentacji to polecam firme prevent. Miałem cykl szkoleniowy w oddziałach w Legnicy i Wrocławiu. Nie było problemów z koordynacją. Nieźli specjaliści. Sprawdzałem dokładnie kwalifikacje i referencje. Odezwij się, dobrze podpowiadają, nawet przed nawiązaniem współpracy. Jak masz jakieś wątpliwości to wyślij maila. Znam ich też z polecenia jednego z odchodzących na emeryturę inspektorów ppoż.

Maciusinski

Posty: 22

 
Teraz jest wysyp zgłoszeń, że sklepy blokują drzwi ewakuacyjne. Jednak świadomość ochrony przeciwpożarowej się trochę w społeczeństwie poprawia. Co myślicie?

Boss

Posty: 12

 
Strasznie mnie wkurza, że w większości krajowych firm blokuje się dostęp do urządzeń gaśniczych. To jest po prostu tragedia, co się dzieje, np. w niektórych znanych sieciach handlowych.

Szozi

Posty: 18

 
Działam w branży budowlanej od ponad dwudziestu lat. Wiem z doświadczenia, że powinieneś o ochronę przeciwpożarową zadbać już na etapie projektowania obiektu budowlanego. Z tych sprawdzonych kontaktów ogólnokrajowych to moge polecic firme Prevent. Wiele razy już im zlecałem kwestie consultingowe. W 80% przypadków byli w stanie wygenerować oszczędności dla inwestora.

Jasieczek23

Posty: 12

 
Jak standardowy obiekt masz do dyspozycji to na pewno wdrożenie gaśnic + kogoś do serwisu zatrudnić (outsourcing najlepiej), później ewentualnie czujniki z alarmem. Nie jest w sumie drogo, ale outsourcing ppoż to już niezbędna sprawa i praktycznie koszt prowadzenia większych biznesów.

Gruamer

Posty: 5