gdzie zgłosić się na leczenie z uzależnienia?

gdzie zgłosić się na leczenie z uzależnienia?

Jak się czuliście, czujecie po terapii leczenia uzależnień? Czy to faktycznie opłacalna perspektywa dla człowieka na krawędzi?

Gabat

Posty: 2

 
Dobre ośrodki mają podstawową i nawrotową terapię. Bo nawroty zdarzają się niestety często i trzeba ciągle zostać w kontakcie.

dominikk6

Posty: 4

 
Uwierz, że jak usłyszysz kilka historii sukcesu na grupach to od razu wejdzie spora motywacja. To mnie upewniło w uzdrowieniu. Podjąłem po takich spotkaniach decyzję o zapisaniu się na terapię.

Tomcio

Posty: 3

 
Udało mi się wyleczyć z alkoholizmu, a raczej opanować problem ze wsparciem ośrodka uzaleznienia-terapia.pl i mojej rodziny. Wspólne zajęcia edukacyjne dużo dały. Nie miałem pojęcia, jak alkohol wpływa na rodzinę, na moje córki. Teraz cała moja rodzina wie, jak reagować w razie wystąpienia drobnych problemów, niepokojów. Mam wsparcie i doceniam bardzo. Zmieniłem się na przestrzeni lat, a duża zasługa w tym wskazanego ośrodka.

Kitas

Posty: 2

 
Alkoholik powinien się leczyć z całą rodziną, bo dopiero wtedy można mówić o jakimś sukcesie, oczyszczeniu. Jak nie rozumiesz mechanizmów uzależnienia i współuzależnienia to trudno o wyjście.

transerwis

Posty: 16

 
Widzisz, łatwo wpaść w pułapkę uzależnienia. U mnie się zaczęło od drinka wieczorową porą, po pracy, a później coraz więcej i więcej, aż skończyłem na terapii. Mówić sobie można, że to nałóg, ale to faktyczna choroba.

Gruby_56

Posty: 5

 
W Polsce to chyba nie ma rodziny, w której alkohol jest kompletnie obcy. Problem społeczny wyraźnie, a dobrych ośrodków, jak na lekarstwo, więc tym bardziej dziękuję za polecenia.

Motospec

Posty: 25

 
Grupa wsparcia i indywidualny prowadzący to bardzo silna pomoc. Alkoholizm to szczególna choroba, która ci zaburza totalnie ośrodek odczuwania przyjemności.

Modniś

Posty: 15

 
Idź do ośrodka, który jest oddalony od aglomeracji, nie ma za dużo cywilizacji dookoła. Tylko w takich warunkach można się faktycznie uspokoić.

Wariat

Posty: 14