Rozliczenia samozatrudnionych online

Rozliczenia samozatrudnionych online

Witam ;-) Potrzebuję pomocy/wskazówek odnośnie rozliczenia podatku w Anglii. Mam na myśli rozliczenie przy self-employed. Trudne to jest? Jakie są koszty jeśli bym to chciał komuś zlecić? Z góry thx!

namok 

Posty: 3

 
Wiem że mój brat jak się rozliczał w UK to korzystał z pomocy jakiegoś biura rachunkowego w Londynie. Ale co to była dokladnie za firma, ile wzięli za taką przyjemność...to nie pamiętam.

Modniś

Posty: 5

 
Z tego co ja się orientuję to takie rozliczenie można załatwić bardzo szybko, to jest kwestia dnia czy dwóch jeśli korzysta się z pomocy biura księgowego, także nie jest to wcale proces czasochłonny itp.

Nikolee3

Posty: 19

 
Działają biura księgowe prowadzone przez Polaków gdzie można na pewno uzyskać pomoc przy rozliczeniach. Ale niestety żadnego konkretnego nie doradzę bo nie miałem bezposedniego kontaktu, z usług żadnego nie korzystałem jeszcze.

jui

Posty: 14

 
Polecma serwis http://rozliczenia-online.com do rozliczeń podatku w UK, można szybko zdalnie załatwić sprawę. Fajnie jest tutaj wytłumaczone co trzeba w ogóle mieć – jakie dokumenty, żeby zabrać się za rozliczenie. Potem to już idzie łatwo, najważniejsze to znaleźć wszystkie możliwe wyciągi z konta, rachunki za wydatki poniesione na rzecz prowadzenia firmy itp.

Wariat

Posty: 6

 
Widziałem sporo stronek podpowiadających jak przeprowadzić rozliczenie przy samozatrudnieniu w Anglii ale wiadomo – teoria teorią, a praktyka praktyką, dopóki człowiek sam się tym nie zajmie to do końca nie będzie wiedział jak to wygląda.

Penio

Posty: 9

 
Też mi się wydaje że rozliczenie nie jest wcale trudne w przygotowaniu tylko wiele osób po prostu się tego tematu boi. I dlatego sporo osób zamiast rozliczyć się samemu to szuka księgowego który to zrobi i przy okazji skasuje.

kondziu

Posty: 26

 
Nie mam bladego pojecia jak takie rozliczenie przy self employed zrobić. Chyba jednak mieć dużą firmę i swojego księgowego na miejscu wtedy sprawa wydaje się być prostsza.

Jelle Klassen

Posty: 17

 
Już teraz to można załatwić praktycznie wszystko przez internet. Mi bardzo życie ułatwiają chociażby zwolnienia lekarskie w wersji elektronicznej. Zwłaszcza mam na myśli te ciążowe gdzie nie trzeba co miesiąc do firmy ganiać i zanosić, tylko gabinet wysyła sam.

czdeRRR

Posty: 10

 
Sam muszę poszukać jakiegoś dobrego sposobu żeby się rozliczyć w UK i nic mi do głowy konkretnego w tym momencie nie przychodzi. Niby są jakieś portale przez które można się rozliczyć online..ale teraz pytanie który wybrać?

wisła1905

Posty: 8