rozliczenia podatkowe w UK

rozliczenia podatkowe w UK

Witam, niedawno wyjechałem do Londynu, uciekłem przed długami. Słyszałem, że można ogłosić bez problemu bankructwo w UK. Szukam polskiego biura rachunkowego w Londynie, które może w tym pomóc. Dzięki z góry za podpowiedzi.

Acclaim

Posty: 14

 
Wiesz co, ja wyjechałem do UK bez specjalnego doświadczenia. Zaryzykowałem i zarejestrowałem spółkę LTD i po miesiącu znalazłem kontrahenta, z którym już od czterech lat współpracuję. Tam inaczej podchodzą do ludzi przedsiębiorczych. Ufa się im, zero problemów formalnych, jeżeli masz opiekę biura rachunkowego.

Sarenka

Posty: 15

 
W UK urząd skarbowy nie zatruwa życia przedsiębiorcy, co jest kluczową różnicą według mnie. Do tego ta kwota wolna od podatku. Gdyby tak było w Polsce, to ludzie by tu przyjeżdżali do pracy, a nie odwrotnie.

endrjuuu

Posty: 17

 
My z żoną prowadziliśmy sklep internetowy i stacjonarny z ubrankami dziecięcymi, ale w końcu ZUS nas pożarł. Przenieśliśmy się do UK i w rejestracji spółki LTD pomogło nam biuro financialrepublic.org.uk. To nie jest tylko biuro księgowe, lecz miejsce, gdzie otrzymasz kompleksowe prawne doradztwo związane z przeniesieniem biznesu z Polski do UK. To była dla mojej rodziny najlepsza decyzja. Dwa lata temu się ewakuowaliśmy z kraju. Te biuro księgowe działa praktycznie tak samo, jak biura w Polsce i masz do czynienia z Polakami. Mając spółkę LTD, jesteśmy z żoną wiarygodni na rynku międzynarodowym. Utrzymujemy się we dwójkę z takiej samej sprzedaży, jaką generowaliśmy w Polsce. W UK wszystko jest dla nas łatwiejsze, a biuro rachunkowe faktycznie wspiera. Żadnych problemów formalnych. Szczerze polecam. Jeżeli chcesz pogadać, to się odezwij na priv.

Rysiek_99

Posty: 21

 
Jeżeli świadczysz niematerialne usługi i przeniesiesz, np. sklep internetowy pod spółkę LTD najwięcej zyskujesz. Trudniej mają osoby, które prowadzą klasyczne sklepy stacjonarne.

jan630

Posty: 21

 
Według mnie płacenie ZUS i tak nie ma sensu. Emerytury z młodego pokolenia nikt nie zobaczy.

Kuniarz

Posty: 16

 
Warto podkreślić, że w UK nie istnieje coś takiego, jak ZUS. Tam kwestie prawne i sprawy urzędowe są załatwiane naprawdę od ręki. To zupełnie inny świat i warto się postarać o efektywną optymalizację. Poza tym w UK masz wcześniej prawo do emerytury niż w Polsce. To zupełnie odlot moim zdaniem.

Odi

Posty: 15

 
Według mnie na początku w UK lepiej wybrać samozatrudnienie, a później wraz z rozwojem biznesu zarejestrować spółkę LTD. Wtedy wejście na rynek międzynarodowej sprzedaży jest banalnie proste.

guru67

Posty: 12