dobrze płatna praca w Niemczech

dobrze płatna praca w Niemczech

Jak wam się pracuje w opiece osób starszych w Niemczech? Jak jest ogólnie? Czy pracowników traktuje się dobrze, szczególnie początkujących?

Lupusx 

Posty: 1

 
W ogłoszeniu szukaj, czy senior jest mocno wymagający, czy raczej spędza większość czasu przed telewizorem. Czasami można trafić na bardzo mało obowiązków. Jedyna wada to ciągła obecność w domu. Trudno gdzieś wyjść, bo jednak senior wymaga całodobowego nadzoru praktycznie.

irek157

Posty: 25

 
Jeżdżę pracować przez pół roku, czasami siedem mieszący, a resztę spędzam w Polsce. Według mnie taki układ jest najlepszy.

ombre070

Posty: 12

 
Pamiętaj, że możesz się nie zgodzić na zatrudnienie, jak cię oszukają w ocenie stanu podopiecznego. Trzeba na to zwrócić dużą uwagę.

Anno Domini

Posty: 7

 
Niekoniecznie szkoła pielęgniarska. Zazwyczaj kursy przedmedyczne wystarczą, ale naprawdę dobre. Czasami też można pracować w parze, tylko wynagrodzenie się odpowiednio wtedy zmniejsza. Raz tak z koleżanką jeździłam, żeby poznać zawód.

nighthaze

Posty: 17

 
Agencja powinna dopasować zatrudnienie pod konkretne kwalifikacje, a nie wrzucać cię na głęboką wodę od razu. W opiece ryzykowna jest współpraca z agencjami, które coś podobnego robią.

pilka111

Posty: 13

 
Wyjedź sobie na miesiąc. Na pierwszy raz to wystarczająco. Praca poza domem, tak długo nie jest niestety dla każdego. Trzeba się przekonać.

bobusek

Posty: 13

 
Bardzo dobrze mi się współpracowało z http://interjob.com.pl. Miałam wynagrodzenie płatne w złotówkach, umowę zlecenie, komplet świadczeń, ubezpieczenie grupowe, zwrot kosztów transportu i sporo innych rzeczy. Ogłoszenie bardzo dobrze przedstawione. Wiedziałam od samego początku, czego mam się spodziewać i innych, dodatkowych wymagań już mi na miejscu nie stawiano.

@_yyy111

Posty: 4

 
Wiem, że nawet opiekunki zatrudniają teraz, które mają doświadczenie tylko w pielęgnacji starszego członka rodziny. Po prostu wezmą cię gdzieś na dzień próbny i ocenią. Zdarzają się takie przypadki.

Mariusz

Posty: 21