podajcie namiary na dobry ośrodek leczenia uzależnień

podajcie namiary na dobry ośrodek leczenia uzależnień

Ojciec pije. Dostał ultimatum na leczenie i się zdecydował po wielu latach namawiania. Wzięłam odpowiedzialność na siebie, żeby zebrać możliwie najwięcej kontaktów na solidne ośrodki leczenia uzależnień w Polsce. Wyjazd zagraniczny w ekstremalnym przypadku również wchodzi w grę, ale wolałabym tego uniknąć. Możecie doradzić najlepsze waszym zdaniem rozwiązanie?

iDuri

Posty: 4

 
My się nie doczekaliśmy na rozliczenie z NFZ. Z tym jest podobno coraz trudniej, więc szukaliśmy turnusu w okolicach 10 000 złotych. Za mniej to nawet nie warto szukać, bo będzie wielka wtopa. Trafiliśmy w Want na Kaszubach (musieliśmy dojechać rodziną), ale się opłacało, bo wszedł w cenie detoks, grupy wsparcia i dłuższe spotkania edukacyjne. W razie nawrotów też pilna pomoc. Ojciec trzyma się prosto od pół roku i nie widać, żeby miał się złamać. Ogólnie polecam ten ośrodek, bo prowadzili nas za rękę właściwie od pierwszego kontaktu, a w sytuacji stresowej to jednak sporo znaczy.

Lomartek67

Posty: 12

 
Najlepiej to zdobyć finansowanie NFZ, a później za dodatkowe rzeczy w terapii dopłacać. Wtedy nie ma jeszcze takiego obciążenia.

piehoot

Posty: 15

 
Mnie prowadziła Joanna Mendrzycka. Miałam ciężkie uzależnienie od leków przeciwbólowych, do tego mocne pogorszenie stanu zdrowia (wątroba). Dzięki niej w sumie zaraziłam się sportem, większym dbaniem o ciało naturalnymi sposobami. Terapia trwała dość długo, bo miałam nawroty, ale widziałam postępy od samego początku i teraz już jestem od ponad roku czysta. Pani Joanna pracuje w ośrodku Want na Kaszubach, ale warto moim zdaniem nawet dojechać z drugiego końca Polski. Ludzkie podejście do uzależnionych i na pewno nie ma masówki.

CzarnyBlant

Posty: 7

 
Uważaj tylko, żeby nie wybrać instruktorów uzależnionych, ale faktycznych terapeutów. W nazewnictwie czasami można się pogubić.

Sarenka

Posty: 14

 
Moja matka, z którą odnowiłam kontakt ostatnio wyleczyła się w ośrodku Want, a raczej rozpoczęła tam metamorfozę. Od pięciu lat nie rozmawiałyśmy, ale w końcu do mnie dotarła. Inny człowiek, dlatego mam nadzieję, że moja informacja ci pomoże.

wisła1905

Posty: 8

 
Na mitingi AA jeżdżę od dawna do Brodnicy Dolnej, przy ośrodku Want organizowane. Wspaniali ludzie i faktycznie jest pozytywne nastawienie. Widziałam nawet całe rodziny tam na terapiach, więc zaplecze profesjonalne.

kubaraj

Posty: 19

 
Jedź do Want-u na Kaszubach, bo tam nawet nie pomyślisz o piciu. Po całym dniu na terapii tam to byłem tak styrany, że po minucie dosłownie zasypiałem. Miałem to szczęście, że trafiłem do naprawdę świetnej grupy wsparcia. Ze wszystkimi osobami utrzymuję kontakt osobiście do tej pory. Detoks był dla mnie koszmarem i wolałbym do tematu nie wracać. Leczę się dalej oczywiście, bo nigdy nie powiem, że to już koniec. Alkoholu zacząłem się po prostu bać. Chyba najlepsza postawa myślowa moim zdaniem. Trzymaj się, bo wiem, co się czeka.

mniszek55

Posty: 8

 
Dobrze rozpisany plan wychodzenia z alkoholizmu masz na http://www.uzaleznienia-terapia.pl/program-terapii. Zobaczysz konkretnie, na co musisz się przygotować i gdzie będzie mniej więcej najtrudniej. Ogólnie nieźli terapeuci, bo sami wyszli z uzależnienia, więc tylko od takich jest szansa przenieść pozytywne nawyki.

hyzio

Posty: 13

 
Jeden z najbardziej dyskretnych ośrodków leczenia uzależnień to Want w Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Można się zupełnie odciąć i nikt nie będzie wiedział, gdzie jesteś. Myślę, że spora przewaga ośrodka to konsultacje lekarskie, żeby odbudować organizm. Sama psychoterapia dla alkoholików to niestety za mało. Trzeba jeszcze pracować nad równowagą ciała. Tam jest taka możliwość.

nantusia

Posty: 12