optymalizacja kosztów prowadzenia działalności jednoosobowej

optymalizacja kosztów prowadzenia działalności jednoosobowej

Co myślicie o takich wynalazkach jak ZUS na Słowacji itp? Warto się w to pakować? Wolałbym inaczej, legalnie, ale czy jest w ogóle inna opcja, żeby ominąć ZUS?

Sewerynus

Posty: 12

 
No ja to się dlatego nie pakuję w zakładanie firmy. Może przez pół roku bym dał radę płacić te ponad 1000 zł, a co potem?

johan111

Posty: 21

 
Na stronie zusplus.pl jest ciekawa opcja. Właśnie jestem na początku współpracy z nimi. Proponują założenie spółki, bo spółka nie płaci ZUSu. Proste ;) Mają doświadczenie w tym procesie, jestem dobrej myśli, wszystko mi wyjaśniają na bieżąco. Koszty wyglądać będą tak – 900 zł założenie spółki (to jednorazowo), plus 300 zł za obsługę księgową z ich strony (miesięcznie), składki na ZUS – 0 zł.

szpiczek45

Posty: 9

 
Ciekaw jestem o co dokładnie chodzi z tym ZUS na Słowacji i innego takie, ktoś może mi to na chłopski rozum wytłumaczyć? O co z tym biega?

Mnert67

Posty: 13

 
Niby są tam jakieś instrumenty, żeby z ZUS choćby na jakiś czas zrezygnować, ale prędzej czy później i tak urzędnicy człowieka dopadną swoimi mackami.

Ciapeczek

Posty: 17

 
Nie szedł bym na pewno w kierunku zusu na wyspach, zusu na Słowacji i w takie podejrzane wynalazki. Na ten moment korzystam z oferty biura Zus + ( zusplus.pl). Oni mają taki patent, że robią spółkę z.o.o, a taka spółka nie płaci ZUSu ani złotówki.

eef12

Posty: 15

 
Coś mi się obiło o uszy, że zusu nie płacą spółki z.o.o, więc to może być jakieś rozwiązanie. Tylko nie wiem jak wyglądają tutaj formalności i szczegóły.

GGregbard

Posty: 14

 
Pewnie fachowcy od podatków, finansów itp coś tam wymyślą, żeby nie płacić ZUS, oni się dobrze znają na różnych dziurach w prawie i przepisach, których na pewno nie brakuje.

Strzała

Posty: 13

 
Jakby firmy przestały płacić na ZUS to by tylko szybciej ta instytucja zbankrutowała, a na to nasze kochane władze przecież nie mogą się zgodzić...więc jest jak jest, a składki z roku na rok coraz wyższe.

dermert

Posty: 5

 
Te wszystkie zusy na Słowacji, w UK, czy jeszcze gdzie indziej to jest niebezpieczna gra, stąpanie po cienkim ludzie. Mam znajomego, który sporą kasę na tym stracił. Ja poszedłem w inny patent – spółka zoo. Bezpieczne, legalne, na jasnych warunkach. Duże doświadczenie w obsłudze od strony formalnej ma biuro ZUS Plus – zusplus.pl. Ich mogę polecić. Najlepiej zadzwonić, wszystko wyjaśnią krok po kroku.

Wacław

Posty: 17