Dobre interaktywne korepetycje do matury

Dobre interaktywne korepetycje do matury

Witam Państwa, chciałbym zasięgnąć tutaj opinii o multimedialnych programach dedykowanych nauczycielom matematyki, głównie dla szkół ponadgimnazjalnych. Chciałbym wzmocnić ofertę edukacyjną, w prowadzonej przeze mnie prywatnej placówce i szukam dobrej pomocy merytorycznej.

miclon

Posty: 9

 
U mnie świetnie sprawdzają się pomoce multimedialne, bazujące na rzeczywistej ocenie wiedzy ucznia, pokazujące jego natychmiastowy postęp. Wtedy widać o wiele większą motywację.

Pyszności2

Posty: 26

 
Bardzo ważna jest współpraca nauczyciela z rodzicem i wymaganie od nastolatka, żeby samodzielnie rozwiązywał zadania i nie był mocno oceniany. W naszej szkole dobrze się sprawdzają mini matury, egzaminy próbne z poszczególnych działów, itp. Lekcje odbywają się częściowo z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

jajaek34

Posty: 18

 
Z tego co widzę, po swoich uczniach książki papierowe są po prostu nieczytelne, często napisane zbyt skomplikowanym językiem. Interaktywne moduły nauki, chociaż jeszcze niszowe zagwarantowały w placówce, dla której obecnie pracuję wynik maturalny z matematyki poprawiony w granicach czternastu procent.

daniel105

Posty: 14

 
Z tego co widzę, nie każdy nauczyciel jest w stanie dotrzeć swoim wytłumaczeniem do każdego ucznia. Programy interaktywne natomiast są tak skonstruowane, aby omawiać zagadnienie, aż do osiągnięcia zadowalającego wyniku. Wystarczy zainwestować tylko w tablicę interaktywną. Zajęcia są znacznie ciekawsze.

Siwek

Posty: 20

 
Pakiety nauki multimedialnej najlepiej eliminują dysproporcje między uczniami. Przede wszystkim nie można cały czas skupiać się na najgorszych osobach, ze złymi wynikami, ale właśnie promować najlepszych. Wtedy grupa się uśrednia.

eQub

Posty: 15

 
Warto przeprowadzić w klasie ankietę i rozstrzygnąć, jaka forma edukacji będzie zadowalająca w długim terminie.

zooazool

Posty: 24

 
Proszę Państwa, trzeba robić wszystko, aby odchodzić od klasycznych metod edukacji, bo w tamtym roku co szósty uczeń nie zdał matury podstawowej z matematyki. To po prostu straszne. W tym roku przewiduje się jeszcze gorsze wyniki.

magic17

Posty: 19