Deski tarasowe kompozytowe

Deski tarasowe kompozytowe

moi drodzy zastanawiam się nad zainwestowaniem w jakiś parkiet na taras i myślę o deskach. Gdzie kupować, jakie tworzy polecacie? Taras jest na zewnątrz, więc musi to być tworzywo odporne na warunki pogodowe..

CHatka-eKo

Posty: 6

 
Jest z czego wybierać jeśli chodzi o deski z kompozytu na stronie tardex-wpc.pl. Mają różne długości i grubości, deski sprzedają głównie pod montaż na tarasie/balkonie, albo na elewacji. Ja sobie wyłożyłem takie deski trochę na werandzie, trochę przy obejściu na posesji i fajnie sobie radzą. Najważniejsze że nie niszczeją a tego się najbardziej bąłem że spadnie deszcz i zaczną nabierać wilgoci, ale nic się takiego nie dzieje.

czdeRRR

Posty: 10

 
No ja z kolei widziałem deskę z kompozytu za 130 parę złotych. Widać że są różnice w cenach, ciekawe jak to jest z jakością czy aby – drożej znaczy lepiej...?

Qrgulll

Posty: 16

 
Rózne są materiały i tak dalej ale zawsze najbardziej praktyczne będzie drewno, ewentualnie wszystko co jest w jakiś sposób z drewna zrobione – może być kompozyt o ile faktycznie jest w takiej mieszance drewno a nie jakieś jeszcze inne zamienniki niewiadomego rodzaju.

RasiakNorris

Posty: 17

 
Do elewacji czy tarasu mogę polecić to co produkuje Tardex. Na stronie tardex-wpc.pl mają opisane konkretne rodzaje i kolory desek. Dużym plusem u nich jest to że mogą przygotować deskę na dowolny rozmiar, czy to będzie jeden metr czy sześć metrów to nie ma dla nich żadnego problemu, mogą dociąć deskę jak tam sobie człowiek zażyczy.

Krzyś23

Posty: 9

 
Ile za metr deski kompozytowej to tanio waszym zdaniem? Widziałem ostatnio gdzieś w internecie ofertę za 150 zł od metra – tanio drogo?

pawel253

Posty: 8

 
Będę podpowiadał markę Tardex ( tardex-wpc.pl). Mają swoją produkcję, bo raz że przyśpiesza realizację zamówienia, a dwa że mogą zaproponować lepszą stawkę za metr kwadratowy niż jakby trzeba było jeszcze opłacać marżę. Deska jest ze specjalnego kompozytu w którym większość stanowi drewno. Ja sobie zamontowałem coś takiego na tarasie i szybko poszło, wcale nie trzeba było zaraz wzywać ekipy fachowców żeby mi te deski dobrze wyłożyli.

Warszawiak

Posty: 7

 
Różne można znaleźć deski kompozytowe, zawsze warto sobie porównać ten skład, jaki procent w kompozycie zajmuje drewno chociażby, to jest istotne i czy jest to twarde drewno czy miękkie.

Doamdor

Posty: 28

 
Optymalnie to byłoby podjechać sobie do konkretnego sprzedawcy i obejrzeć deskę przed zakupem, wziąć w ręce, przejechać dłonią czy żadne drzazgi nie wychodzą i dopiero wtedy kupić niż tak zdalnie online. Ale wiadomo różnie bywa, czasami fizycznie jest to niemożliwe żeby pojechać do firmy na drugim końcu Polski.

TomekK

Posty: 12

 
Witam. Ja ze swojej strony to podpowiem deski tarasowe jakie sprzedaje Tardex. Nie mam z nimi problemu jeśli chodzi o jakąś awaryjność i usterki, a jeśli chodzi o estetykę to bardzo nam się z żoną spodobały. W niczym nie różnią się od drewna, a kompozyt jakościowo jest to jednak wygodniejsze i bardziej praktyczne rozwiązanie.

Liome5656

Posty: 18