Potrzebuje stworzyć drzewo genealogiczne?

Potrzebuje stworzyć drzewo genealogiczne?

Forumowicze, chciałbym się dowiedzieć z jakich programów do kreowania drzewa genealogicznego korzystaliście? Możecie polecić jakieś konkretne? Zabieram się do stworzenia swojego drzewa i szukam dobrej aplikacji, która mi pomoże to ogarnąć:)

Szozi

Posty: 18

 
Wiesz co, moim zdaniem nie ma co korzystać z tych serwisów, które każą umieszczać swoje rodzinne informacje online. Najlepiej jest pobrać program na dysk i zarządzać takimi danymi samemu. Takie możliwości daje choćby system drzewo-genealogiczne.pl. Można tutaj spokojnie dodawać kolejne informacje o osobach, jakie uda się nam odnaleźć. Łatwe w modyfikacje, aktualizowane oprogramowanie, które jest bardzo fajnie rozwijane przez producenta.

zachy

Posty: 19

 
No powiem szczerze, że chętnie bym takie drzewko powiesił na ścianie, tylko żeby mi je ktoś zrobił:) Bo ja sam to nie mam zupełnie do tego głowy. To mówicie, że są aplikacje do budowania takich drzew? Hmm, nawet nie wiedziałem. Może to jest faktycznie jakieś rozwiązanie dla leniwych:)

Dosti

Posty: 18

 
Kim jesteś? Nigdy się nie dowiesz, póki nie sprawdzisz swojego pochodzenia:) No chyba, że zadowoli Cię odpowiedź – jesteś zwycięzcą:) Hehe, a tak na poważnie, to naprawdę fajnie jest poszperać w historii swojego klanu i nie chodzi mi tu o historię Lubiczów:) Drzewo stworzyłem w tamtym roku i skorzystałem z programu od drzewo-genealogiczne.pl. Moim zdaniem, najlepsze rozwiązanie jakie można znaleźć w necie. Zresztą program ten został nagrodzony podczas testów takich aplikacji. Jest aktualizowany, polski, wsparcie techniczne przez telefon i maila – idealny dla amatorów i zawodowców.

Nikiiii

Posty: 12

 
Jeśli miałbym doradzić jakiś program, który nie będzie za skomplikowany to bardzo fajnie korzysta się z aplikacji od drzewo-genealogiczne.pl. Wygodne rozwiązanie dla każdego. Oczywiście polska wersja językowa, dostępne aktualizacje, jest też wsparcie techniczne przez maila. Nie mam większych zastrzeżeń. Myślę, że jak ktoś stawia pierwsze kroki w genealogii to będzie to praktyczne wsparcie.

Mord

Posty: 21

 
Jest wysyp serwisów genealogicznych teraz. Prawdziwa moda zapanowała na odkopywanie swoich korzeni :) Ciekawa sprawa w sumie, że tyle osób się tym interesuje. Jednak ilość w przypadku tych stron nie idzie w parze z jakością. Mało jest fajnych miejsc, gdzie faktycznie można prowadzić fajne poszukiwania rodowe. Polecam stronę drzewo-genealogiczne.pl, która udostępnia ciekawy program do budowania drzew. To w sumie jedyny serwis z jakiego korzystam. Pozdrawiam!

irek1981

Posty: 14

 
O istnieniu programów do drzew genealogicznych dowiedziałem się w ogóle dopiero w zeszłym miesiącu:) Popytałem trochę po forach tak jak twórca tego wątku:) I tak dotarłem do strony drzewo-genealogiczne.pl. Można od nich pobrać polski program, z pełnym wsparciem producenta i aktualizacjami. Mogę go polecić wszystkim, którzy chcą trochę podziałać w genealogii. Mnie bardzo podpasował i nie ma dnia, żebym coś tam nie poprawiał, modyfikował itp.:)

Hymnny4

Posty: 13

 
No witam witam :) Aj zaroiło się tych stronek dla genealogów ostatnio. Trochę one psują tę dziedzinę moim zdaniem. Porządnych stronek jest dość mało, reszta to takie serwisy społecznościowe, które z genealogią to nie mają za wiele wspólnego. Ludzie udostępniają swoje dane, ale żeby stworzyć jakieś porządne koligacje, opisać szczegółowo to już nie jest tak łatwo na tych stronach. Powiało optymizmem:P

Maciusinski

Posty: 22

 
Ja to zacząłem tworzenie drzewa od najmłodszych:) Najpierw dzieci, potem starsi i tak szedłem coraz dalej, aż dotarłem do rodziny z XIX wieku. Dalej już niestety nie byłem w stanie wygrzebać informacji. Myślę, że to dobry system, żeby zacząć od tych najmłodszych pokoleń. Pozdrawiam!

Facio

Posty: 24

 
Jak byłem mały to się jarałem takimi rzeczami, teraz to tak średnio. Tylko jak są jakieś spotkania rodzinne przy świętach, to trochę podpytam babcię jak to tam było przed wojną, kto kim był z zawodu itd. Ostatnio się dowiedziałem, że babci brat to walczył w Powstaniu Warszawskim, więc duma jest:) Może faktycznie pomyślę kiedyś nad takim drzewem...Może znajdę innych bohaterów:)

Animatedd

Posty: 12