Wejscie firmy na rynek niemiecki

Wejscie firmy na rynek niemiecki

Witajcie, prowadzę firmę transportową i chciałbym zacząć działalność gospodarczą w Niemczech. Kojarzycie dobre kancelarie prawne które pomagają we wszystkich formalnościach związanych z rejestracją i prowadzeniem działalności w DE?

namok

Posty: 3

 
Na pewno lepiej jest pracować u siebie i na siebie, niż za granicą na jakąś inną firmę także nie dziwi , że coraz więcej Polaków właśnie w ten sposób kombinuje i bierze sprawy w swoje ręce.

labuh

Posty: 5

 
Niemiecki rynek daje dużo więcej możliwości, ale też ma swoje zagrożenia zwłaszcza jeśli ktoś nie ma doświadczenia i pierwszy raz chce tutaj ruszyć z biznesem.

Hymnny4

Posty: 9

 
Polacy mają pomysły, są kreatywni i są cenieni na zachodzie jako pracownicy ale i jako pracodawcy. W każdym razie z takim odbiorem się często spotykam naszych rodaków w UK.

labuh

Posty: 6

 
Firmą transportową od tamtego roku mam w Niemczech i z rejestracją pomogli mi ludzie z BLPA – blpa.law/pl, kompetentna obsługa prawna, dobra znajomość przepisów i też specyfiki branży, bo jednak sporo się różni w Niemczech od tego co w Polsce.

Sarenka

Posty: 5

 
Żeby działać za granicą to moim zdaniem koniecznie trzeba znać język i to w stopniu co najmniej dobrym, w innym przypadku nie ma co zaczynać w ogóle.

Klarka34

Posty: 14

 
Przepisy w Polsce są od dawna zmieniane w złym kierunku jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej- wysokie koszty, biurokracja...Jaki inny kraj jest najbardziej życzliwy przedsiębiorcom w UE? Kogo byście wytypowali?

andrew66

Posty: 2