streszczenia lektur, portal online ?

streszczenia lektur, portal online ?

Czeka mnie w przyszłym tygodniu wypasiona praca klasowa z Jądra ciemności. Podsuniecie jakieś streszczenie? Z góry wielkie dzięki.

Sarenka

Posty: 4

 
O ci los. Jak widzę to sporo osób nie czyta lektur :D Cieszę się, że podsuwacie tu jakieś dobre rzetelne stronki, bo inaczej nie ogarniam polskiego xd.

ciopix

Posty: 13

 
Recenzje książek trudne sprawy :D Też korzystam choć lektury czytam, bo inaczej u nas się nie da. Nauczyciele dobrze wiedzą, jak zaczniesz na chama wypisywać, coś z netu, ale żeby to była taka pomoc, to oczywiście jak najbardziej. Gdzieś nawet spotkałam się z płatnym serwisem, ale w taki nie wchodzę :)

Sarenka

Posty: 4

 
W ramach powtórzeń nie ma nic lepszego jak właśnie streszczenia lektur. Cenię sobie jednak wyłącznie profesjonalne serwisy działające w tym temacie, a nie jakieś tam byle jakie stronki.

Marioleczka

Posty: 5

 
Mnie ciekawi każda literatura, ale również sięgam po streszczenia. Nie da się spamiętać wszystkiego. Głównie w ramach powtórzenia przydaje się mieć coś wartościowego pod ręką. Na nieszczęście nie spotkałam się z żadną rzeczywiście znakomitą stroną, żeby była mi zawsze pomocna.

Ptaszyna

Posty: 11

 
Widzę, że problem ze znalezieniem dobrych opracowań literatury mam nie tylko ja :) Rzeczywiście bardzo często wyszukując streszczenie danej książki, napotykam na jakieś mega dziadostwo, jakby to kumpel z ławki pisał ;) Też mam nadzieję, że polecicie coś fajnego. Niedługo powtórzenie całego roku, więc na bank by się coś takiego przydało.

Pelo_er

Posty: 18

 
Mnie też niezbyt zainteresowały Przygody Tomka Sawyera, jak macie problem ze znalezieniem streszczenia, podsuwam świetne miejsce http://streszczenialektur.blog-forme.pl

NanoPIK

Posty: 6

 
Ja również naszukałam się, jak tylko można, kiedy potrzebowałam Tajemniczego ogrodu. Co śmieszniejsze wszędzie te same streszczenia krótkie, które pomijały to, co najistotniejsze. Zwątpiłam i sięgnęłam po zeszyt siostry :D Dobrze, iż Maja zawsze lubiła polski :) Tyle, iż nie ma wszystkiego w zeszytach.

tomeix

Posty: 21

 
Streszczeń lektur zwykle potrzebujemy na już, dlatego potem pod presją czasu znajdujemy cokolwiek. Dlatego mam w planach przewertować dokładnie takie stronki i znaleźć coś, co będzie mi służyło przez cały rok. Dam znać, co udało mi się wyszperać. Jest wiele serwisów z lekturami, ale zazwyczaj nie mają dużo pozycji :(

misiu56

Posty: 5

 
No to proponuję czytać lektury, a nie szukać recenzji książek i bazować na takich w szkole :D zaliczyłam konkretną wpadkę na sprawdzianie, dlatego odtąd staram się korzystać tylko z tych sprawdzonych źródeł.

mamuska

Posty: 15