przetwarzanie danych osobowych w szkołach

przetwarzanie danych osobowych w szkołach

Gdzie można się dowiedzieć czegoś na temat przetwarzania danych osobowych przez placówkę edukacyjną? Dokładnie chodzi o przedszkole i o ustawę o ochronie danych osobowych.

CHatka-eKo

Posty: 14

 
Najlepiej jakbyś się dowiedział dokładnie co w tej sytuacji zrobić, bo znając życie to kary pewnie są za brak takiej dokumentacji niemałe...Lepiej dmuchać na zimne.

untelekt

Posty: 17

 
Widziałem wywiad w telewizji ostatnio z jakimś gościem z GIODO i właśnie wyjaśniali dokładnie co to trzeba zrobić z tym przetwarzaniem danych, żeby były bezpieczne...

666marian

Posty: 13

 
No ładne, właśnie się dowiedziałem, że GIODO chce żeby u nich rejestrować nawet księgi meldunkowe...czy to nie aby zbytnia drobiazgowość i nadgorliwość urzędników?

eluniq

Posty: 18

 
No tak, przedsiębiorcy nawet jak mają jednego klienta, czy zatrudniają jednego pracownika, to muszą zadbać o dokumentację w związku z przetwarzaniem danych. Jak mus to mus ;>

omen100

Posty: 13

 
Musiałbym sam poczytać trochę na ten temat, bo w szkole jeszcze tego nie wdrożyliśmy. Już taka specyfika naszej miejscowości, że my się o wszystkim dowiadujemy na ostatku ;/

Tadzin

Posty: 15

 
W swojej firmie to wdrażałem dokumentację kupioną przez portal http://rbdo.pl/sklep. Generalnie na stronie sklepu mają dużo praktycznych informacji i porad. Warto zerknąć, bo jakby nie było...kary są słone, jeśli dane osobowe nie są w firmie dobrze chronione...

zpox

Posty: 12

 
Zdziwiłem się w sumie, że muszę jakąś specjalną dokumentację prowadzić. Dowiedziałem się przez przypadek przeglądając neta ;P Dobrze, że się dowiedziałem, bo tydzień po tym jak ogarnąłem dokumentację (kupiona w sklepie online – http://rbdo.pl/sklep), to miałem odwiedziny smutnego pana z PIP ;P Hehe, szczęśliwie już wszystko miałem ładnie udokumentowane. ;)

Kazdyy02

Posty: 18

 
W ogóle moim zdaniem to powinna być jakaś większa kampania informacyjna w mediach, żeby ludzie wiedzieli na czym ma polegać profesjonalne przetwarzanie danych osobowych i ich ochrona.

hazi32

Posty: 11

 
Wiem, że mój kuzyn zakładał taką specjalną dokumentację, do przetwarzania danych zgodnie z przepisami. On ma duże biuro rachunkowe, także do obsłużenia sporo danych osobowych – klientów, no i pracowników.

RasiakNorris

Posty: 10